Angajam inginer prelucrarea lemnului - 1 post

  • Oferta
    18233990
  • Data
    2018-09-17
  • Statut : Oferta a fost anulata

Produs

Tip Loc De Muncă Pe Perioadă Nedeterminată
Pozitia in cadrul companiei Producţie
Domeniul de activitate Panouri din lemn
Denumirea postului inginer prelucrarea lemnului
Informaţii suplimentare Criterii job Permis conducere B Nivel carieră Mid-Level (2-5 ani) Nivel studii Absolvent Tip job Full time Oraș de lucru Husi Departament Prelucrarea lemnului / PVC Productie Industrie Lemn / PVC Oferta nespecificat

Specificaţii

Descriere
Criterii de selecție :

Peste 2 ani experiență în Prelucrarea lemnului / Productie

Candidatul ideal

Eşti candidatul potrivit dacă:
- esti inginer specializat în industria/prelucrarea lemnului
- ai studii superioare de specialitate în industria lemnului sau tehnice (sunt apreciate orice specializări suplimentare)
- deţii cunoştinţe privind tehnologia prelucrării lemnului, producţie, control calitate;
- cunoşti legislaţia în domeniul prelucrării şi comercializării lemnului ;
- relaţionezi uşor la toate nivelurile ierarhice, capacitatea de a lucra în echipă, abilităţi excelente de comunicare;
- ai abilităţi de negociere, focusat pe obţinerea de rezultate.
- ai experienţa de cel puţin trei ani în producţie şi/sau proiectare
- ai cunoştinţe avansate în utilizarea calculatorului şi a programelor specifice de proiectare
- ai aptitudini de planificare, organizare şi coordonare
- esti persoana dinamică, creativă, care acordă atenţie sporită detaliilor
- ai capacitate de lucru sub presiune

Descrierea jobului
- întocmeşte proiecte pentru toate produsele ce intră în fabricaţie
- analizează fiecare proiect în vederea stabilirii soluțiilor tehnice
- alege soluția de producție optimă, în funcție de cantitățile de materiale estimate și de costurile bugetate
- pregăteşte, concepe, realizează şi urmăreşte documentaţia tehnică completă pentru produsele ce urmează a fi fabricate, pe repere şi detalii de execuţie
- proiectează și desenează produsele solicitate în conformitate cu cerințele clientului și cu normativele în vigoare
- realizează cotaţii de preţ pentru produsele noi realizate si proiecte
- supraveghează buna execuţie a produselor şi respectarea termenelor asumate
- asigură realizarea de către echipa din subordine a produselor cerute la nivelul calitativ şi cantitativ impus de standardele companiei
- efectuează recepţia calitativă şi cantitativă la finalizarea produselor
- face propuneri pentru elaborarea de proceduri şi instrucţiuni de lucru necesare optimizării procesului de producţie
- asigură îmbunătăţirea continuă a calităţii şi reducerea pierderilor şi a rebutului
- identifică şi semnalizează nevoile de instruire ale personalului din subordine
- întreţine permanent relaţia cu clienţii

Oferim salariu atractiv, tichete de masa, diverse bonusuri si premii in functie de realizari, locuinta de serviciu in caz de relocare, lucru intr-o echipa tanara si dinamica.

Descrierea companiei

ENACHE-MORARIT a dezvoltat o agricultura durabila lurand in considerare atat componenta ecologica cat si cea de protectie a consumatorilor tinand cont de noile tehnici ale ingineriei, pentru eliminarea anumitor factori de risc care s-ar putea regasi in anumite etape ale lantului alimentar

Preţ şi condiţii

Prețul La cerere EUR Converteşte
Oferta vizibilă în: Romania

Vânzători

Ne pare rău, dar această oferta nu mai este disponibilă. Dar este ok! Trebuie doar să completați formularul de mai jos și veți primi anunțuri similare și actuale.

 Confirm că am citit și înțeles Declarația de confidențialitate a Fordaq

Prin înregistrare vă exprimați acordul pentru Termenii și condițiile Fordaq.